Jak správně vybrat světlo do dětského pokoje

2.     JAK VYPOČÍTÁME SPRÁVNÉ MNOŽSTVÍ LED SVĚTLA DO DĚTSKÉHO POKOJE?

Do dětského pokoje volte takové světlo, které je dostatečně jasné, aby si děti mohly v klidu hrát i s drobnými kostičkami lega. Snažte se vybírat rozptýlené led světlo, které neoslňuje, a teplou bílou barvou okolo 3000 K navozující příjemnou atmosféru. S tím Vám pomůže např. mléčné sklo v kombinaci s širokým úhlem vyzařování. Kupříkladu minimalistické stropní světlo Lisabon nebo světlo s krásným dřevodekorem Budapest.

Samotný výpočet je jednoduchý: plochu pokoje vynásobíte doporučenou hodnotou, která je pro dětský pokoj 2 až 3 W. Pokud budete uvažovat o více světelných zdrojích, nezapomeňte výslednou hodnotu vydělit jejich počtem a podle toho vybírat výkon svítidel.

U světel se můžete setkat s hodnotou v lumenech. Postup je stejný, jen místo doporučené hodnoty ve wattech použijete hodnotu v luxech. Pro dětské pokoje je to 100 lx. I v tomto případě Vám vyjde orientační celková hodnota všech světel.

Čtete dětem pohádky před spaním? Nezapomeňte na lampičku

Lampička nesmí chybět u žádné dětské postele. Zde se odehrávají příběhy plné kouzel a fantastických zážitků. Pro děti vybírejte ideálně denní bílou barvu pohybující se okolo 6000 K, u které můžou děti číst, prohlížet si obrázky nebo hrát stínové divadlo.Zpět do obchodu